Zmiana sposobu myślenia i nawyków: Gotowanie – klucz do diety

 Chcesz przejść na dietę ale nie wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim musisz zmienić sposób myślenia i nawyki. Jedną z podstawowych zasad jest gotowanie! Musisz sam gotować! To ma ogromne plusy. Oszczędzasz, wiesz co jesz, jesz swoje ulubione dania, ulubione przyprawy, uczysz się gotować. Do pracy, na wycieczkę, na uczelnię, na wyjazdy- wszędzie możesz zabrać swoje jedzenie. Ten nawyk musi Ci wejść w krew jeśli chcesz być zdrowy i fit! Pomoże Ci również niejedna produkcja filmowa, która powstała na ten temat.

„Zmiana mentalności i przyzwyczajeń: Gotowanie – klucz do diety.” Tak brzmi tytuł tego wpisu na blogu. Chcesz przejść na dietę, ale nie wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim musisz zmienić swój sposób myślenia i nawyki. Jedną z podstawowych zasad jest gotowanie! Musisz gotować dla siebie! Ma to ogromne zalety. Oszczędzasz pieniądze, wiesz co jesz, jesz swoje ulubione potrawy, swoje ulubione przyprawy, uczysz się gotować. Swoje jedzenie możesz zabrać ze sobą wszędzie – do pracy, szkoły, na wycieczkę – co jest ułatwieniem dla osób, które prowadzą zabiegany tryb życia.

Kiedy ludzie myślą o diecie, zazwyczaj myślą o pozbawianiu się jedzenia. Myślą, że aby być zdrowym i sprawnym, muszą odciąć się od wszystkich pysznych rzeczy w życiu, takich jak ciasto czekoladowe czy lody. Prawda jest taka, że nadal możesz rozkoszować się swoimi ulubionymi potrawami – tylko w mniejszych ilościach i częściej niż zwykle gotując dla siebie!

Pamiętaj również aby w twojej diecie przeważały warzywa i owoce. Jeśli mięso to tylko zdrowe, wiadomego pochodzenia. Mało smażenia, więcej gotowania i parowania. Pij dużo wody i nie jedz przed snem. Jednak przede wszystkim bądź pod stałą kontrolą lekarza!