Gotuj dobrze i smacznie!

Gotowanie można potraktować jako hobby lub nawet pasję. Gotowanie jest jeszcze przyjemniejsze, gdy towarzyszy nam przy nim współmałżonek i gdy gotujemy dla rodziny lub znajomych. Zaprośmy dzieci do wspólnego gotowania.

Jak gotować dobrze i smacznie? Podstawą udanego gotowania są receptury kucharskie dopasowane pod kubki smakowe naszej rodziny. W internecie znajdziemy mnóstwo blogów kulinarnych z przepisami tradycyjnymi, nowoczesnymi czy egzotycznymi. Półki księgarskie aż uginają się od przeróżnych książek kucharskich. W tej różnorodności można się zagubić. Możemy początkowo korzystać ze sprawdzonych przepisów, które zawsze się udają.

Dobre i smaczne gotowanie dla początkujących – zaczynamy od prostych, sprawdzonych i łatwych dań kuchni polskiej, które zawsze się udają. Możemy pokusić się o żurek, kapuśniak, grochówkę, bigos, fasolkę po bretońsku czy gołąbki. Potem przechodzimy do kotletów schabowych, mielonych i ryb w panierce. Do tego serwujemy smaczne ziemniaczki puree. Teraz pora na surówki ze świeżych warzyw – najlepsze, proste przepisy na surówki znajdziecie w książkach kucharskich z epoki PRL.

Gdy opanowaliśmy już sztukę przygotowywania obiadów, możemy zabrać się za wyższą szkołę jazdy – pieczenie ciast, ciastek i chlebów. Z ogromu smakowitych przepisów na ciasta i torty bardzo trudno się zdecydować, co wybrać? Na początek coś prostego – jabłecznik albo zebra. Potem możemy spróbować upiec sernik lub makowiec – jest to bardziej pracochłonne i zazwyczaj wymaga trzykrotnego zmielenia sera lub maku w maszynce do mięsa. Efekt końcowy wart jest zachodu. Z ciastek można np. upiec eklerki czy bezy. Przysłowiową wisienką na torcie będzie własnoręcznie upieczony chleb.

Znudzeni daniami kuchni polskiej? Pora na smakołyki zagraniczne! Zacznijmy od najbardziej popularnych, czyli dań kuchni włoskiej. Na początek możemy ugotować pyszną zupę minestrone, potem upiec pizzę czy lasagnię. Teraz pora na włoskie ciasta, desery i domowe lody przyrządzane. Będziecie mieli tu bardzo duże pole do popisu.

Gdy czworonożni pupile będą wam wskakiwać na stół w kuchni, skontaktujcie się z psie przedszkole Gliwice. Behawiorysta od zwierząt pomoże wam tam okiełznać waszego psa. Dania kuchni egzotycznych to wyższa szkoła jazdy. Najpierw trzeba kupić specjalne składniki i przyprawy w wyspecjalizowanych sklepach lub na Allegro, a dopiero potem można wziąć się do przyrządzania potraw. Do wyboru mamy kuchnię meksykańską, koreańską, chińską, tajską, indyjską, japońską, turecką czy perską, żeby tylko wymienić te najbardziej znane na świecie.